Jak zaoszczędzić na kupnie waluty przed wyjazdem zagranicznym

 

 

Planując nasze wyjazdy zawsze szukamy rozwiązań najtańszych i bezpiecznych. Dla nas liczy się każda złotówka. Tym bardziej, że znalezienie oszczędności oznacza na przykład dłuższy pobyt. Zbliża się okres wakacyjnych wyjazdów zagranicznych. Powoli planujemy nasz wypad. Chyba mamy kierunek uzgodniony, ale jeszcze go nie zdradzimy. Bogatsi o doświadczenia z poprzednich lat postanowiliśmy przyjrzeć się również wymianie walut.

 

W tamtym roku trochę zaspaliśmy i w ostatniej chwili wymieniliśmy złotówki na chorwackie kuny w wybranym losowo kantorze w Poznaniu. Tym razem nie chcemy zrobić tego błędu, ponieważ dokładnie obliczyliśmy, ile można zaoszczędzić korzystając z innego rozwiązania. Do Chorwacji wzięliśmy również trochę waluty w Euro. Mieliśmy też do dyspozycji kartę bankomatową z kontem walutowym. Po powrocie Kinga dokładnie przyjrzała się transakcjom. W końcu jest matematykiem i liczby to jej żywioł.

Chorwacja pod względem waluty to specyficzny kraj. Mieszkaliśmy kilka kilometrów od granicy z Bośnią i Hercegowiną. Odbyliśmy kilka ciekawych wycieczek w głąb tego kraju. Finał był taki, że w naszym portfelu znajdowały się następujące waluty: euro, kuny, marki i złotówki. Co  ciekawe w większości miejsc, gdzie przybywaliśmy można było płacić dowolną walutą z tych czterech wymienionych. Oczywiście przelicznik był mocno uśredniony i zawsze działał na naszą niekorzyść. I to mocno. Stąd nasze poszukiwania rozwiązania korzystnego dla nas.

Pewnie siedzielibyśmy nad kursami walut poszczególnych banków i kantorów, ale zainteresowała nas oferta kantoru internetowego i po chwili wiedzieliśmy już, że mamy rozwiązanie naszego problemu.

Największy plus to kupno waluty po uśrednionej cenie, czyli zawsze o kilka groszy taniej niż u konkurencji. Przy większych kwotach daje to pokaźne oszczędności.

 

Najlepsza oferta

RKantor.com powiązany jest z Raiffeisenem. Działa jednak jako osobny podmiot. Aby dokonać transakcji wystarczy zalogować się w panelu, przelać środki i kupić walutę. Kantor obsługuje 19 walut, w tym oczywiście najpopularniejsze: złotówki, euro, funty szterlingi, franki szwajcarskie oraz dolary (PLN, EUR, GBP, CHF, USD). I tu ważna informacja do dokonania transakcji wcale nie potrzeba mieć konta walutowego.

 

 

 

Pewnie chcecie zapytać – to w takim razie jak odbiorę kupioną walutę?

Odpowiedź jest prosta, też byliśmy zaskoczeni takim rozwiązaniem. Otóż możemy to zrobić w jednym z 250 oddziałów Raiffeisen Polbank i to za darmo. Bank nie nalicza żadnej  prowizji.

Są też inne opcje: PLN lub EUR odbierzemy za pomocą kodu SMS w bankomatach Euronetu lub wymienioną walutę przyniesie nam także Inpost. Kto posiada konto walutowe może oczywiście z niego skorzystać.

RKantor.com prowadzi dodatkową promocję i daje 500 specjalnych punktów na start.

Obliczyliśmy korzyści z takiego rozwiązania – kupno waluty po kursie uśrednionym plus dodatkowo promocja i wyszło nam prawie 9% oszczędności. Lepszej oferty nie znajdziemy.

Więcej informacji i aktualny kurs sprzedaży walut znajdziecie na stronie https://www.rkantor.com/

poniżej krótki film wyjaśniający działanie internetowego kantoru.