Site icon GRAFY W PODRÓŻY

Agroturystyka Storczykowe Wzgórze

Świetna agroturystyka na Dolnym Śląsku na Pogórzu Kaczawskim. Wokół, pola, łąki, lasy, malownicze wzgórza i rezerwat przyrody. Cisza i spokój. Idealne miejsce jeśli szukacie azylu w komfortowych warunkach.

Na turystów czekają trzy duże apartamenty. Nawet duża rodzina odnajdzie się tu znakomicie. Do dyspozycji mieliśmy sypialnię z dużym łóżkiem, salon z aneksem kuchennym, łazienkę i wielki taras z widokiem na wzgórza.

Dodatkowe udogodnienia:

Taki widok czekał na nas o poranku z tarasu

Więcej informacji, dokładny opis trzech apartamentów, dane teleadresowe i ceny znajdziecie na oficjalnej stronie Agroturystyki Storczykowe Wzgórze.

Atrakcje w najbliższej okolicy

Rezerwat Wąwóz Lipa

Rezerwat Wąwóz Lipa znajduje się na terenie Parku Krajobrazowego Chełmy na Pogórzu Kaczawskim. Miejsce jest mało znane i rzadko odwiedzane. Zupełnie nie rozumiemy dlaczego? Wartości przyrodnicze i walory krajobrazowe tego zakątka są duże. To tutaj spotkaliśmy salamandrę. Oko w oko z pięknym ognistym jaszczurem to super przeżycie.

Ruiny gotyckiego zamku w Lipie

Zamek o długiej historii. Super miejsce na szybką wycieczkę. Dla fanów prostego urbexu jest to super sprawa.

Ostrzyca zwana Śląską Fudżijamą

Ostrzyca to jeden z najbardziej rozpoznawalnych szczytów Pogórza Kaczawskiego. Swoją popularność zawdzięcza głównie olbrzymiemu podobieństwu do klasycznych stożków wulkanicznych. Często nazywana jest Śląską Fudżijamą, ale musimy pamiętać, że nie jest to wulkan. Nie jest to również wulkan wygasły. W naszej relacji wszystko wyjaśniamy i  opisujemy szlak prowadzący na szczyt, skąd można podziwiać piękny widok na Karkonosze.

Okole – najwyższy szczyt Gór Kaczawskich

Szlaki piesze prowadzące na Okole, najwyższy szczyt Gór Kaczawskich. Którą trasę wybrać, gdzie zaparkować i na jakie trudności się przygotować. Co zobaczymy podczas krótkiej wyprawy. Czy można liczyć na piękne widoki ze szczytu?

Zapraszamy do naszego Interaktywnego przewodnika po Polsce. Mapa ułatwi nawigację po naszych artykułach. Każde zaznaczone na mapie miejsce posiada aktywny link, który przeniesie was do obszernego artykułu. Fotki, historia, zabytki, legendy, godziny otwarcia muzeów, ceny biletów i wiele przydatnych wskazówek. Z mapą planowanie podróży po Polsce staje się proste. To prawie 200 opisanych dokładnie miejsc. W przypadku niektórych miast znajdziecie obszerny przewodnik. I oczywiście mnóstwo fotek, które uwielbiamy robić. Zapraszamy do podróży z nami. Mapa pozostanie zawsze jako pierwsza publikacja na naszej stronie. Będzie zawsze pod ręką. Zaglądajcie tu, ponieważ będziemy cały czas nasz przewodnik rozwijać i uaktualniać.

Exit mobile version