O nas

Jesteśmy zwyczajną rodziną. Uwielbiamy podróżować i co bardzo nas cieszy, zdołaliśmy tą pasją zarazić już naszego synka. Maksymilian świetnie odnajduje się w roli małego podróżnika. Głównie to zainspirowało nas do prowadzenia tego bloga. Chcemy pokazać, że pojawienie się nowego, małego członka rodziny nie oznacza zamknięcia się w czterech ścianach. Wprost przeciwnie może to być impuls do rozpoczęcia prawdziwej przygody. Nie jesteśmy zawodowymi podróżnikami, to tylko nasza pasja. Oprócz wakacyjnych wyjazdów ważne są dla nas również krótkie weekendowe wypady. Najczęściej jedno lub dwudniowe.

Naszą specjalnością jest Polska. Uwielbiamy odkrywać mało znane miejsca. Teksty o naszych wyjazdach to nasza bardzo subiektywna ocena. Nie ukrywamy tego, wprost przeciwnie liczymy, że nasze często inne spojrzenie na świat, pozwoli wam zobaczyć pewne miejsca z innej perspektywy.

W naszych podróżach bardzo ważna jest fotografia. Niesamowitą frajdę sprawia nam robienie zdjęć. I tu mała uwaga. Powszechnie uważa się, że fotografia oddaje rzeczywistość wiernie. Nic bardziej mylnego. Na efekt końcowy, który widzicie na fotce, ma wpływ wiele czynników: światło, użyty obiektyw, głębia ostrości, kadr, miejsce skąd fotografujemy i precyzyjnie wybrany moment. Fotografia to działalność artystyczna. Ma pokazać nasze indywidualne spojrzenie na dany temat i zachęcić do odwiedzenia pokazywanych miejsc. Żyjemy w świecie, w którym rządzi obraz. Nowoczesny przekaz musi się na nim opierać. Taki jest nasz blog. Znajdziecie tutaj mnóstwo atrakcyjnych zdjęć. 

Na koniec jeszcze jedna informacja – Kinga jest matematykiem, na co dzień uczy w szkole podstawowej, Przemek jest dziennikarzem i fotoreporterem pracującym dla kilku ogólnopolskich tytułów. Maksymilian na razie szuka swojej drogi i kiedy piszemy ten krótki tekst, spełnia się w roli sumiennego przedszkolaka. Do zobaczenia na naszym blogu i może kiedyś na szlaku.

Kinga, Przemek i Maks

podróże przewodnik rodzina turystyka zwiedzamy eprzewodnik

Współpraca z nami

Przebojem wdarliśmy się do czołówki polskich blogów turystycznych. W roku 2021 znaleźliśmy się w szesnastce najlepszych blogów turystycznych wybranych przez Polską Organizację Turystyczną. W  roku 2022 jesteśmy w 10 finałowej konkursu Influencer Live Wrocław. W każdym miesiącu docieramy do tysięcy czytelników za pośrednictwem bloga, Facebooka i na Instagramie.

Zainteresowały cię nasze teksty, spodobały się fotki, to prosimy o kontakt. Jesteśmy otwarci na wszelkie formy współpracy. Oferujemy do sprzedaży nasze fotografie, również teksty, możemy także zrealizować na zamówienie konkretny artykuł i wykonać profesjonalne zdjęcia, a także zrecenzować produkt albo usługę, nie tylko z branży turystycznej. Oczywiście możliwe jest wykorzystanie naszego bloga do celów reklamowych. Nasze artykuły o podróżach, sprzęcie i usługach turystycznych, fotografii docierają do czytelnika zainteresowanego taką tematyką. To wyjątkowo skuteczna forma kontaktu z potencjalnym waszym klientem. Mamy długoletnie doświadczenie we współpracy z mediami. Nasze teksty i fotografie ukazywały się na łamach wielu gazet. Lista jest długa, nie sposób wymienić wszystkich, ale poniżej niektóre z nich: Gazeta Wyborcza, Fakt, Super Express, Takie Jest Życie, Cała Ty, Twoje Imperium, Reporter, Polityka, Viva, National Geographic, Małe Charaktery.

Po głowie chodzi jakiś pomysł, a nie potrafisz go sfinalizować i zrealizować – napisz do nas. Na pewno pomożemy: gr***********@gm***.com

Dlaczego warto z nami współpracować?

– Stawiamy na jakość tekstu i fotografii. Na pierwszym miejscu zawsze jest poprawna polszczyzna. Mamy wieloletnie doświadczenie dziennikarskie pracy dla największych ogólnopolskich gazet. Wiemy, jak zaciekawić czytelnika.

– Nie korzystamy z płatnych reklam na Facebooku i za pozycjonowanie w Google. Takie zabiegi nabijają sztuczny ruch, który nie przekłada się na zainteresowanie czytelników. Popularność naszej strony została zbudowana na wartościowej treści. Czytelnicy doceniają zwłaszcza nasze fotografie. To doskonała forma reklamy.

– Blog i Facebook to niejedyna forma naszej działalności. Tworzymy również przewodniki w formie e-booka. Wydaliśmy  album z naszymi fotografiami. W przypadku podjęcia współpracy materiały, które zbierzemy w Waszym regionie, będą wykorzystane nie tylko na naszym blogu. – Profesjonalne i wysokiej jakości fotografie są do państwa dyspozycji. Wszystkie fotki wykonujemy w bardzo dużej rozdzielczości, dlatego można wykorzystać je również na plakatach.

– I na koniec mała uwaga. Blogów turystycznych w Polsce jest całkiem sporo. Znamy rynek doskonale. Ale nikt nie podchodzi do tematu tak jak my. Jesteśmy wyjątkowi i gwarantujemy zupełnie nowe spojrzenie.

Właścicielem i wydawcą strony “Grafy w podróży” jest firma Agencja Zero-Jeden z siedzibą w Poznaniu kontakt gr***********@gm***.com tel. 667 45 19 13

Poniżej firmy, z którymi współpracowaliśmy: