Idealne miejsce na reset – wybierz lubuski ośrodek wypoczynkowy nad wodą

Województwo lubuskie to zdecydowanie niedoceniony turystycznie region w Polsce, ale jako turyści nie musicie się tym specjalnie martwić. Wprost przeciwnie – jeśli poszukujecie wypoczynku bez tłumów, wśród lasów i widowiskowej przyrody to zdecydowanie mamy ofertę dla was. Lake Park Łagów to Idealne miejsce na reset. Do tego w okolicy znajdziecie mnóstwo niesamowitych atrakcji.
Spis treści
- Lake Park Łagów
- Dlaczego warto wybrać wypoczynek w domkach nad jeziorem?
- Udogodnienia dostępne dla gości
- Łagów – miejsce magiczne
- Ciekawe miejsca w Łagowie – Zamek Joannitów
- Bramy do zamku
- Bunkry Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego
- Zamek w Międzyrzeczu
- Internetowy przewodnik po Polsce

Lake Park Łagów
W tym ośrodku wypoczynkowym do wyboru jest 16 domków całorocznych i kilka apartamentów. Oferta noclegów jest szeroka: 4-osobowy domek drewniany, 4-osobowy domek murowany, domek dwuosobowy i domek drewniany Trio. Każdy domek posiada w pełni wyposażony aneks kuchenny, łazienkę, kominek, taras i miejsce na grilla. Na słodkim lenistwie pobyt tutaj się nie kończy. Do dyspozycji gości jest boisko do siatkówki, mini golf, stół do ping-ponga, a na dzieci czeka świetny i bezpieczny plac zabaw. Więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie Lake Park Łagów.

Dlaczego warto wybrać wypoczynek w domkach nad jeziorem?
Domki rozlokowane są na dużym obszarze wśród drzew i zieleni. Są od siebie oddalone, co gwarantuje komfortowy wypoczynek, ciszę i kameralne warunki do spędzania wolnego czasu. To bardzo ważne. Rozpalasz grilla i nie martwisz się, że dym przeszkadza sąsiadom. Jednocześnie do plaży jest bardzo blisko. To znakomity wybór jeśli myślicie o klasycznym wypoczynku nad wodą.
Oprócz plażowania czekają na was rowery wodne i kajaki. Wieczorem można się wybrać na romantyczną przechadzkę na molo, które w nocy jest podświetlone i gwarantuje niesamowite chwile. Dla fanów pieszych wycieczek też mamy dobrą wiadomość. Szlaki spacerowe wzdłuż jeziora są malownicze, widowiskowe i świetnie nadają się również na wycieczki rowerowe.

Udogodnienia dostępne dla gości
- W pełni wyposażona kuchnia
- Domki są całoroczne i posiadają centralne ogrzewanie
- Dodatkowo jest też kominek
- Komfortowa łazienka
- Taras
- Grill
- Plac zabaw dla dzieci
- Boisko do siatkówki, mini golf, stół do ping-ponga
- Dla rodzin z małymi dziećmi do dyspozycji są łóżeczka turystyczne, krzesełka i wanienki dla dzieci
- Wi-fi i telewizor
- Parking

Łagów – miejsce magiczne
Łagów to znana miejscowość turystyczna w województwie lubuskim, położona na terenie Łagowskiego Parku Krajobrazowego. Miejscowość leży nad dwoma jeziorami: Trześniowskim i Łagowskim. W wąskim przesmyku między jeziorami znajduje się najstarsza malownicza część Łagowa. To właśnie tam znajduje się najważniejszy zabytek w okolicy, czyli Zamek Joannitów.
Wielkim atutem Lake Park Łagów jest na pewno położone w pobliżu plaży i wśród terenów zielonych. To idealne miejsce na wyciszenie i prawdziwy odpoczynek blisko przyrody.

Ciekawe miejsca w Łagowie – Zamek Joannitów
Zamek w stylu gotyckim został zbudowany w wieku XIV przez Joannitów. W wieku XVI-XVIII przeszedł dużą rozbudowę. Aż do roku 1810 był siedzibą komandorii, potem przeszedł w prywatne ręce. Obecnie możemy podziwiać budowlę z XVII wieku, złożoną z czterech dwukondygnacyjnych skrzydeł, które tworzą renesansowy dziedziniec. Nad zamkiem góruje wieża warowna, która jest widoczna z odległości kilku kilometrów. Na szczycie wieży znajduje się udostępniony do zwiedzania znakomity punkt widokowy. W zamku zachowała się komnata komtura, katownia oraz sala rycerska.

Bramy do zamku
Zamek jest piękny, ale nas zauroczyły dwie bramy, które kiedyś broniły zamku. Brama Polska powstała z XVI wieku na miejscu starszej zapewne drewnianej konstrukcji. Z drugiej strony wjazdu broniła Brama Marchijska. Zbudowano ją w XV wieku. W dolnej części to ceglana budowla, w górnej szachulcowa. Konstrukcji w tym stylu znajdziemy w Łagowie jeszcze kilka. W pokojach na piętrze podobno można wynająć kwatery. Nie bez powodu miasto nazywane jest lubuską perłą.

Bunkry Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego
Międzyrzecki Rejon Umocniony (MRU) to jedna z największych podziemnych fortyfikacji świata. Łączna długość podziemnych korytarzy wynosi prawie 35 kilometrów. Ale MRU to nie tylko podziemia. To cały projekt składający się z dziesiątków dodatkowych obiektów. Okopy, umocnienia, samodzielne bunkry, linia betonowych zapór przeciwczołgowych zwana zębami smoka, a nawet obrotowe mosty, które miały utrudnić przeprawę wrogowi.
Nie ma drugiego tak olbrzymiego podziemnego kompleksu militarnego w Polsce. Co ważne obiekt nie polecamy tylko pasjonatom podziemi, ale również zwykłym turystom. Działają tu dwa oficjalne muzea.

Zamek w Międzyrzeczu
Nieco zapomniany piastowski Zamek w Międzyrzeczu wzniesiono przez króla Kazimierza Wielkiego w XIV wieku. Zamek położony jest w malowniczym widłach dwóch rzek Obry i Paklicy. Ostatnio zrobiło się o zamku trochę głośniej, ponieważ trafił na listę pomników historii. To wyróżnienie jest całkowicie zasłużone

Internetowy przewodnik po Polsce
Zapraszamy do naszego Interaktywnego przewodnika po Polsce. Mapa ułatwi nawigację po naszych artykułach. Każde zaznaczone na mapie miejsce posiada aktywny link, który przeniesie was do obszernego artykułu. Fotki, historia, zabytki, legendy, godziny otwarcia muzeów, ceny biletów i wiele przydatnych wskazówek. Z mapą planowanie podróży po Polsce staje się proste. To ponad 400 opisanych dokładnie miejsc. W przypadku niektórych miast znajdziecie obszerny przewodnik. I oczywiście mnóstwo fotek, które uwielbiamy robić. Zapraszamy do podróży z nami. Mapa pozostanie zawsze jako pierwsza publikacja na naszej stronie. Będzie zawsze pod ręką. Zaglądajcie tu, ponieważ będziemy cały czas nasz przewodnik rozwijać i uaktualniać.