Europa

Najlepsze miejscówki na narty latem

Sezon zimowy już prawie za nami, a my znowu mało korzystaliśmy z uroków zimy. To kolejny rok, kiedy zaniedbujemy narciarskie hobby Kingi. Powiedzieliśmy dość i spróbujemy w najbliższe wakacje to nadrobić. Narty w środku lata? Ciągle zapominamy, że w zasięgu kilku godzin jazdy autem mamy lodowce w Austrii, gdzie można pośmigać na deskach przez cały rok.

Hintertux

Śnieg na lodowcu jest przez 365 dni. W przeciwieństwie do tras narciarskich w Polsce tutaj nawet latem nie musimy się martwić i spoglądać w prognozę pogody. Długość letnich tras narciarskich wynosi 22 kilometry. Do dyspozycji mamy 8 kolejek linowych i gondola Gletscherbus z 24-osobowymi kabinami. Wspaniałe widoki na dolomity na Zugspitze. Dla nas takie połączenie sportu i górskich klimatów jest ważne. Przemek nie przepada za nartami (w zasadzie jest na etapie nauki jazdy na nartach. Maks również), ale to nie ma znaczenia, ponieważ trasy mają tutaj różny stopień trudności. Miejsce do nauki jazdy też jest

Z najpopularniejszych miejscowości oferujących bogatą bazę noclegową (Vorderlanersbach, Lanersbach, Juns,  Madseit) do podnóża lodowca, kursują bezpłatne busy – Tuxer Sportbus.Wspomnijmy jeszcze, że lodowiec ma 15000 metrów wysokości.  Dzienny skipass na lodowcu Hintertux kosztuje latem: 52,00 € dla dorosłych,  42,00 € dla młodzieży i 23,50 € dla dzieci.

Kitzsteinhorn

Lodowiec Kitzsteinhorn położony nad słynnym alpejskim kurortem Kaprun oferuje również narciarskie szaleństwo w środku lata, ale uważajcie, ponieważ trasy nie są czynne przez cały rok. Na ogół sezon kończy się pod koniec lipca. W każdym roku bywa inaczej, więc przed wyjazdem warto sprawdzić. Ta miejscówka oferuje za to dodatkowe atrakcje jak śnieżna plaża, igloo i lodowy bar. Wyciągi narciarskie dla ruchu turystycznego czynne są przez cały rok.  Kitzsteinhorn  jest bardzo popularny wśród  snowboardzistów. Na płaskowyżu lodowca w FunPark, odbywają się często  pokazy z różnymi przeszkodami oraz wave-track. To dodatkowa atrakcja i przy okazji kubeł zimnej wody dla fanów zimowego sportu. Tutaj każdy zobaczy, ile brakuje mu do mistrzowskiego poziomu. Dzienny skipass kosztuje latem: 52,50 € dla dorosłych,  39,00 € dla młodzieży i 26,00 € dla dzieci.

Zaplanuj wakacyjny wyjazd

Wszystkie fotki powstały podczas zimowego wyjazdu Kingi na narty do Austrii. Takie małe wspomnienie wolności z czasów, kiedy w naszej rodzinie nie było jeszcze Maksa. Teraz nasze podróże wyglądają trochę inaczej. Mniej w nich spontanu i więcej planowania. Dlatego jeśli nabraliście ochoty na zimowe klimaty i śnieżne szaleństwo zajrzyjcie na stronę Narty Austria. My już zaczęliśmy planować letni wyjazd.

Zapraszamy do naszego Interaktywnego przewodnika po Polsce. Mapa ułatwi nawigację po naszych artykułach. Każde zaznaczone na mapie miejsce posiada aktywny link, który przeniesie was do obszernego artykułu. Fotki, historia, zabytki, legendy, godziny otwarcia muzeów, ceny biletów i wiele przydatnych wskazówek. Z mapą planowanie podróży po Polsce staje się proste. To prawie 200 opisanych dokładnie miejsc. W przypadku niektórych miast znajdziecie obszerny przewodnik. I oczywiście mnóstwo fotek, które uwielbiamy robić. Zapraszamy do podróży z nami. Mapa pozostanie zawsze jako pierwsza publikacja na naszej stronie. Będzie zawsze pod ręką. Zaglądajcie tu, ponieważ będziemy cały czas nasz przewodnik rozwijać i uaktualniać.