Nasze filmy

 

Dinomania

I się zaczęło! Ratunku! Nasz maluch wszedł w okres fascynacji dinozaurami. Zamiast na spacer musieliśmy pojechać do galerii handlowej (buuuu), ale czego się nie robi, by zobaczyć żywego dinozaura.

 

 

Sprytne drzwi

Podobno w tej dziedzinie mistrzami są Szkoci i Poznaniacy. Jednak takie sprytne urządzenie znaleźliśmy w Tokaju na Węgrzech. Nie ma selfie za darmo!

 

 

Retro traktory

Tym razem męska impreza- zapraszamy do obejrzenia naszego filmu z pokazu zabytkowych traktorów. Zabawa przednia, tym bardziej, że wszystkie maszyny były na chodzie. Kurz spod kół, obłoki spalin i odgłos pracy mocnych silników. Pokaz odpalenia silnika jednego z zabytkowych traktorów to prawdziwe mistrzostwo. Retro maszyny dziś rządziły pod Poznaniem.

 

 

Lawenda

Lawendowe pole w samym sercu Polski. Nie trzeba jechać do Prowansji we Francji, by podziwiać. To cudne pole znajduje się w Polsce. Plantację lawendy znaleźliśmy w gospodarstwie „Lawendowe Zdroje” koło Czerniejewa. Ach ten zapach…
Na miejscu można się obkupić w zapachowe gadżety, porobić fotki i wypić kawę podziwiając piękny widok.

 

 

Festiwal UFO

Mamy coś dla fanów UFO. Krótka filmowa relacja z Ulicznego Festiwalu Osobliwości w Szamotułach. Wakacje to okres, kiedy ulice oraz place zaroją się od wszelkiego rodzaju mimów, grajków, sztukmistrzów, cyrkowców, aktorów. Pewnie wśród nich znajdziecie wielu dziwolągów, ale pamiętajcie oni występują dla was, to naprawdę ciężki kawałek chleba. Wrzućcie im czasem grosik do puszki.

 

 

Fabryka dynamitu

Exploseum- wybuchowe muzeum w Bydgoszczy. To dawna podziemna niemiecka fabryka dynamitu z czasów II wojny. Połączenie klasycznego muzeum z eksploracją podziemi.
Trasa turystyczna liczy prawie 2 kilometry. Można tu przepaść na długie godziny.

 

Graffiti na Ostrowie Tumskim w Poznaniu

Dobrego graffiti czasem trzeba poszukać. Wiele ciekawych prac powstaje w miejscach mało uczęszczanych albo trudno dostępnych. Nie każdy graficiarz potrzebuje poklasku tysięcy widzów. Dlatego warto szukać takich prac. Całkiem ciekawą kolekcję znaleźliśmy pod mostem blisko wartostrady na Ostrowie Tumskim w Poznaniu

 

 

Śnieżycowy Jar

W tym roku małe opóźnienie. Wszystko przez wojsko, które zrobiło sobie ćwiczenia na pobliskim poligonie i obowiązywał zakaz wstępu. Pogoda też niezbyt wspierała kwiatki, ale mamy teraz śnieżyce w okresie pełnego rozkwitu. Kolejna dobra wiadomość – tłumów nie było, więc jeśli nie macie pomysłu na niedzielę to warto udać się do Rezerwatu Świeżycowy Jar.

 

 

Fort VII w Poznaniu

Krótki spacer podziemnymi korytarzami