Bez kategoriiEuropa

Odszkodowanie od linii lotniczych

To temat rzeka. Kto często podróżuje samolotem, to wie, że zwykła podróż może zamienić się w koszmar. Opóźnienia i odwołane loty mogą popsuć zaplanowane wakacje, wyjazd do rodziny lub przyjaciół albo podróż służbową. Oprócz niepotrzebnych nerwów i stresu bardzo często w grę wchodzą realne straty finansowe, ale mamy dobrą wiadomość, w walce o odszkodowanie od linii lotniczych nie stoisz na straconej pozycji. Moglibyśmy w tym miejscu pisać o prawach pasażera, ale chcemy pokazać, że z tym trudnym tematem nie musisz się zmierzyć sam. Na rynku działa kilka firm, które pośredniczą w tym trudnym procesie. Chcieliśmy przedstawić jedną z nich –  AirCashBack

Grafy w powietrzu

Trochę lotów samolotowych już odbyliśmy. Były czarterowe i rejsowe, ale za każdym razem trochę się denerwowaliśmy. Powodów do nerwów jest zawsze kilka. Maks na przykład martwi się, że nie dostanie miejsca przy oknie. W naszej ekipie mamy jedną osobę, która nie lubi latać. Nie zdradzimy, o kogo chodzi. Może kiedyś…

W przeszłości zdarzyło nam się trochę czasu spędzić na lotniskach w oczekiwaniu na spóźniony samolot. Niestety nie wiedzieliśmy wówczas, że można w prosty sposób zawalczyć o odszkodowanie. Dzisiaj wiedzielibyśmy, co zrobić w takiej sytuacji. 

Zdarzyło nam się czekać na opóźniony samolot

Dlaczego AirCashBack

  • działają na rynku od 2013 roku i skutecznie załatwili odszkodowania dla tysięcy pasażerów
  • nie pobierają żadnych opłat, gdy odszkodowanie nie zostanie przyznane
  • cały proces dochodzenia odszkodowania firma poprowadzi za ciebie, pasażer musi jedynie wypełnić formularz i podpisać pełnomocnictwo.

Kiedy można ubiegać się o odszkodowanie

  • kiedy wina leży po stronie przewoźnika, a opóźnienie nie było spowodowane przez nadzwyczajne okoliczności
  • opóźnienie do miejsca docelowego wynosiło więcej niż 3 godziny. I tu ważna uwaga – nie chodzi o czas opóźnienia przy wylocie samolotu. Liczy się czas dotarcia do celu. Często samolot podczas lotu nadrabia opóźnienia, lecąc z większą prędkością.
  • od pechowego lotu nie minął więcej niż rok.

Odszkodowanie nie należy się zawsze

Trzeba pamiętać, że istnieje kilka przesłanek wyłączających odpowiedzialność linii lotniczych. Prawo wskazuje na sytuację, w której przewoźnik nie może zapobiec, pomimo zachowaniu należytej starannosci. Mówimy przede wszystkim o złych warunkach atmosferycznych, strajku pracowników lotniska i usterka techniczna, której przewoźnik nie był w stanie przewidzieć.

 Formularz zgłoszeniowy AirCashBack

Współpraca z AirCashBack zaczyna się zawsze od wypełnienia formularza na stronie firmy. Trzeba podać dane osobowe, szczegóły loty, podpisać pełnomocnictwo i przesłać skan odprawy i biletów.  AirCashBack zrobi wszystko za was. Wygodnie, bez nerwów, straty pieniędzy i czasu. Formularz znajdziecie pod tym linkiem. To naprawdę jest proste!