DolnośląskieSprawdzone noclegi

Pod Srebrną Górą

Prezentujemy znakomitą agroturystykę Pod Srebrną Górą w Jeżowie Sudeckim. Jesteśmy na styku Gór Kaczawskich i Kotliny Jeleniogórskiej. Do centrum Jeleniej Góry samochodem dojedziemy w 15 minut. To idealne miejsce na wypady w góry. Choć do dużego miasta liczącego 76 tys. mieszkańców jest bardzo blisko, to Jeżów Sudecki oferuje prawdziwe wiejskie klimaty.

Gospodarstwo agroturystyczne prowadzi małżeństwo, dla którego oprócz pracy jest to również pasja. Przekonacie się o tym już po pierwszym spotkaniu i kilku minutach spędzonych na miejscu. Tutaj każdy szczegół jest dopracowany. Panuje sielska i anielska atmosfera. W ogrodzie pełnym kwiatów i drzew można na leżakach wylegiwać się godzinami. Uważajcie, tutaj czas płynie innym tempem.

Słodkie leniuchowanie w ogrodzie wśród kwiatów

Dla rodzin z dziećmi

Dla rodzin z dziećmi to również doskonałe miejsce. Na Maksa czekał plac zabaw, piaskownica, huśtawki i trampolina. Wylegując się na trawie, zapomnieliśmy, że mamy dziecko.

Prawdziwa wieś

Jednocześnie to prawdziwe gospodarstwo rolne. Są zwierzęta, kury, ogród warzywny i sad. Możecie liczyć na pyszną jajecznicę ze świeżych jajek prosto od kur, wiejski chleb i mleko prosto od krowy. Jest też możliwość wykupienia noclegów wraz z wyżywieniem. Dla samych smaków natury warto tu przyjechać.

Ognisko i grillowanie

Na turystów czekają apartamenty i pokoje z wszystkimi wygodami. Jesteśmy na wsi, ale nie poza wynalazkami cywilizacji. Tylko w takim miejscu szkoda czasu na oglądanie telewizji albo siedzenie w internecie. Lepiej posiedzieć przy ognisku…

Cichy zakątek z miejscem na ognisko

Można też wybrać się na zwiedzanie atrakcji w okolicy. Lista jest długa. Moglibyśmy długo wymieniać, ponieważ z racji położenia blisko stąd do Gór Kaczawskich, Pogórza Kaczawskiego, Kotliny Jeleniogórskiej i nawet Karpacza. Polecamy kilka atrakcji w okolicy.

 Szybowcowa Góra

Najbliżej położona atrakcja. To góra o wysokości 561 m n.p.m. w Grzbiecie Małym Gór Kaczawskich. Stąd rozpościera się znakomity widok na Kotlinę Jeleniogórską, ale miejsce to słynie przede wszystkim ze znakomitych warunków naturalnych. Silne prądy wznoszące są idealne dla pilotów szybowców. Lotnisko powstało już przed wojną. Tutaj latała słynna i trochę kontrowersyjna Hanna Reitsch. Lista jej osiągnięć w sportach szybowcowych jest długa, ale zasłynęła głównie jako pilot oblatywacz. Testowała wiele maszyn, między innymi słynnego odrzutowego Messerschmitta i pierwszego na świecie śmigłowca Focke-Wulf Fw 61. Przyjaźniła się z Adolfem Hitlerem i ostatnich dniach kwietnia w roku 1945 roku podjęła się szalonej misji. Poleciała do okrążonego Berlina i próbowała przekonać Hitlera do ucieczki. Nie udało się jej. Rozczarowana wsiadła do samolotu i uciekła sama. Wkrótce o Szybowcowej Górze napiszemy więcej. To świetne miejsce na szybką wycieczkę.

Przepiękny widok z Szybowcowej Góry

Wieża Książęca w Siedlęcinie

Sir Lancelot z Jeziora, rycerz Okrągłego Stołu na unikatowych malowidłach w Wieży Książęcej w Siedlęcinie. Zabytek jest niesamowity. Prawdziwa perełka. Miejsce obowiązkowe do odwiedzenia nie tylko dla fanów zabytków, ale również dla każdego turysty.

Ruiny Zamku w Rybnicy

Pałaców i zamków w województwie dolnośląskim jest mnóstwo. Inne regiony mogą tego bogactwa pozazdrościć, ale stwarza to jeden poważny problem. Wiele mniejszych obiektów jest zapomnianych i od dawna zamienia się w ruinę. Zamek w Rybnicy w każdym innym województwie byłby pewnie dużą atrakcją. Pięknie położony na wysokim wzgórzu, wokół łąki i stawy. To jest wyjątkowo malowniczy zakątek. Niestety zupełnie zapomniany i zniszczony.

Dziką ścieżką wspinamy się na wzgórze zamkowe. Nie jest łatwo, ale przygoda świetna.

Malownicze ruiny zamku w Rybnicy

Atrakcje na deszczowe dni

Jesteśmy w górach, więc musimy brać od uwagę, że pogoda spłata nam figla i deszcz pokrzyżuje plany, ale mamy rozwiązanie awaryjne. Zobaczcie, co oferuje Karpacz w deszczowe dni.

Więcej informacji na temat agroturystyki, dane kontaktowe, ceny i możliwość rezerwacji znajdziecie na stronie Pod Srebrną Górą.

Zapraszamy do naszego Interaktywnego przewodnika po Polsce. Mapa ułatwi nawigację po naszych artykułach. Każde zaznaczone na mapie miejsce posiada aktywny link, który przeniesie was do obszernego artykułu. Fotki, historia, zabytki, legendy, godziny otwarcia muzeów, ceny biletów i wiele przydatnych wskazówek. Z mapą planowanie podróży po Polsce staje się proste. To prawie 200 opisanych dokładnie miejsc. W przypadku niektórych miast znajdziecie obszerny przewodnik. I oczywiście mnóstwo fotek, które uwielbiamy robić. Zapraszamy do podróży z nami. Mapa pozostanie zawsze jako pierwsza publikacja na naszej stronie. Będzie zawsze pod ręką. Zaglądajcie tu, ponieważ będziemy cały czas nasz przewodnik rozwijać i uaktualniać.