PolskaSprawdzone noclegiŚwiętokrzyskie

Siedlisko Carownica

Intensywne zwiedzanie, czy relaks? Jak znaleźć złoty środek na wakacjach? Tym bardziej że na pokładzie mamy dziecko. Rozwiązanie przyszło samo – Siedlisko Carownica Wellness & SPA, oprócz przytulnych domków zapewnia mnóstwo atrakcji.

Zacznijmy od położenia. Czarownica leży tuż u podnóża Łysej Góry, co zapewnia wspaniały widok na Góry Świętokrzyskie. Wieża kościoła pw. Trójcy Świętej i wieża telewizja wydaje się być na wyciągnięcie ręki. Na szlaki turystyczne i najważniejsze atrakcje stąd jest bardzo blisko.

Na gości czeka kilkanaście drewnianych domków. Większe są piętrowe i zapewnią komfort nawet dużej rodzinie. Wariant mniejszy był idealny dla nas. Salon z aneksem kuchennym, który był też naszą sypialnią i osobny pokoik dla Maksa. Do tego taras, stolik na zewnątrz, gdzie jadaliśmy śniadania i mała piaskownica. Idealnie!

Mnóstwo atrakcji dla dzieci: tyrolka, trampolina, huśtawki, drewniane zabawkowe domki z pełnym wyposażeniem, żywe króliki, olbrzymia piaskownica z mnóstwem zabawek, samochodziki na prąd i na pedały, basen. Maks szalał i z trudem mogliśmy go zagonić do łóżka. Nawet po całym dniu zwiedzania miał ochotę i siły na zabawę.

I jest jeszcze strefa Wellness & SPA. Sauna, chata solna z 3 tonami himalajskiej soli, hydromasaż na suchym łóżku, kąpiel aromaterapeutyczna z hydromasażem w wannie z bąbelkami, wielka balia z gorącą wodą na zewnątrz. Dzieci śpią?  Można skorzystać ze specjalnego miejsca dla dwojga. Kabina z wielkim łóżkiem, którego dwie części falują niczym skrzydła wielkiego motyla. Tu panuje delikatna erotyka.

Rodzicom chyba najbardziej podobała się balia z gorącą wodą. Czuliśmy się, jak w kotle czarownicy. Ta atrakcja działa również w środku zimy. Wyobraźcie sobie kłęby dymu i widok na Łysą Górę? Maks postawił na wodny masaż. Jestem na kosmicznym statku, właśnie przekraczam prędkość światła, będzie trzęsło (skąd on bierze te teksty?).

Zapraszamy do naszego przewodnika TOP 20 atrakcji Gór Świętokrzyskich. Wszystkie te miejsce odwiedziliśmy korzystając z noclegów w Siedlisku Carownica. Artykuł powstał we współpracy z Lokalną Organizacją Turystyczną Góry Świętokrzyskie.

Siedlisko Carownica Wellness & SPA realizuje bony turystyczne. To już ostatni moment na ich realizację. Bon działa tylko do września 2022 roku