PolskaPoznań

Grafy się chwalą

 

Do rankingów typu top- coś tam podchodzimy dość sceptycznie, ale musimy się pochwalić. Nasz Poznań znalazł się w turystycznej czołówce Europy. Tak przynajmniej wynika z dziesiątej już edycji European Best Destinations.
Poznań znalazł się na wysokim 5 miejscu. Głos na stolicę Wielkopolski oddało aż 43 tysiące osób. To ważne, że o miejscu decydowały głosy turystów. Oni najlepiej wiedzą, czego oczekują.
W tym konkursie nie tylko chodzi o ilość zabytków i atrakcji czekających na odwiedzających. Głosujący na Poznań docenili bogatą i ciekawą historię miasta, różnorodność, świeżość oraz studencką atmosferę.

Kolejność była następująca:

1. Budapeszt, Węgry
2. Braga, Portugalia
3.Monte Isola, Włochy
4. Metz, Francja
5. Poznań, Polska

Dla nas mieszkańców Poznania to duże zaskoczenie. Od dawna narzekamy, że Poznań turystycznie trochę pozostał w tyle za innymi polskimi miastami. To delikatne określenie. Po prostu kłaniają się zaniedbania w tej działce z wielu poprzednich lat.
Podkreślamy natomiast, że jest tego olbrzymi plus. Odwiedzając Poznań, wszyscy spodziewają się tłumów turystów i olbrzymiego ścisku w okolicach zabytków i głównych atrakcji w mieście. Nic takiego nie ma. W Poznaniu panuje kameralna atmosfera. To idealne miejsce do niespiesznego i spokojnego zwiedzania. Nikt nam po piętach nie będzie deptał. Ten brak tłumu turystów może nas Poznaniaków niepokoić i zastanawiać, ale dla odwiedzających nasze miasto gości to super sprawa.
Kochani, niezależnie od wszelkiego typu rankingów Poznań jest świetny. Tutaj będziecie się czuć świetnie. Do zobaczenia też jest mnóstwo fajnych atrakcji.
Grafy mają swoje typy. Poniżej nasza lista w kolejności zupełnie przypadkowej.

 

Dowolny fort wchodzący w skład Twierdzy Poznań

 

Cytadela. Miejski park z rzeźbami Abakanowicz, resztkami fortyfikacji i Muzeum Uzbrojenia.

 

Śródka z pięknym muralem i super knajpkami.

 

Szachty z wieżą widokową i licznymi wyrobiskami gliny, które tworzą ciekawy kompleks przyrodniczy.

 

Ratusz i Stary Rynek.

 

Rezerwat Meteorytów na Morasku.

 

Muzeum Broni Pancernej.

 

Festiwal Teatralny Malta.