PolskaWielkopolskie

Jezioro Miejskie- najpiękniejsze jezioro w okolicy Poznania

Nazwa jeziora może odstraszać. Sugeruje, że znajduje się na terenie dużego miasta. Tymczasem to przepiękne miejsce z dala od zabudowań. Jezioro Miejskie leży na terenie Parku Krajobrazowego Puszcza Zielonka i oferuje wypoczynek w ciszy wśród lasów. Zdradzamy wam naszą ulubioną miejscówkę na plażowanie latem.

Jak dojechać?

Z Murowanej Gośliny kierujemy się na Kamińsko. Potem w stronę miejscowości Okoniec, którą mijamy i w lesie za jeziorem z łatwością odszukamy duży leśny parking. Nad plażę docieramy po stromej skarpie. Widoki są przednie.

Możemy także na wysokości osady leśnej Floryda szukać wolnego miejsca parkingowego w wąskich uliczkach prowadzących do domków letniskowych. Ale w tym miejscu może być mały problem. Z tą Florydą jest dziwna sytuacja. Egzotyczna nazwa pojawia się tablicach informacyjnych, by po kilku miesiącach znowu gdzieś przepaść. Jeśli planujecie zrobić sobie selfie z tablicą FLORYDA w tle, to nie zawsze musi się to udać.

Piękne ścieżki wokół jeziora Miejskiego

Jezioro zajmuje powierzchnię około 10 hektarów. Jest więc stosunkowo małe. Długość linii brzegowej wynosi około 1,5 km. Wokół prowadzi ścieżka. Bardzo polecamy ten krótki spacer. Jeśli planujecie wycieczkę rowerową, przygotujcie się na liczne przeszkody. Najwięcej problemów będziecie mieli z niezliczoną ilością korzeni i wieloma powalonymi przez bobry drzewami.

Cudowna plaża wśród widowiskowych korzeni

Z Poznania dojazd nad jezioro zajmuje około 30 minut. Ta niewielka dzika plaża położona wśród lasów to nasza ulubiona miejscówka na upalne dni. Czasami jest tu dość tłoczno, ale czysta woda i cudowne widoki wszystko wynagradzają. Poziom wody w ostatnich latach obniżył się prawie o dwa metry. Plaża się powiększyła i widowiskowe korzenie drzew nie są już zalewane. Szczególnie w słoneczne dni duży kontrast między korzeniami a białym piaskiem pozwala robić fajne fotki.

Parking leśny w pobliżu jeziora to doskonała baza wypadowa na piesze szlaki Parku Krajobrazowego Puszcza Zielonka, których kilka przechodzi w okolicy.

Zapraszamy do naszego Interaktywnego przewodnika po Polsce. Mapa ułatwi nawigację po naszych artykułach. Każde zaznaczone na mapie miejsce posiada aktywny link, który przeniesie was do obszernego artykułu. Fotki, historia, zabytki, legendy, godziny otwarcia muzeów, ceny biletów i wiele przydatnych wskazówek. Z mapą planowanie podróży po Polsce staje się proste. To prawie 200 opisanych dokładnie miejsc. W przypadku niektórych miast znajdziecie obszerny przewodnik. I oczywiście mnóstwo fotek, które uwielbiamy robić. Zapraszamy do podróży z nami. Mapa pozostanie zawsze jako pierwsza publikacja na naszej stronie. Będzie zawsze pod ręką. Zaglądajcie tu, ponieważ będziemy cały czas nasz przewodnik rozwijać i uaktualniać.