O fotografii

Fotoalbum z wakacji

 

 

Zrobiłam moim facetom niezłą niespodziankę. Przygotowałam fotoalbum z naszej zeszłorocznej wycieczki po Bałkanach. Fotki z naszych wyjazdów leżą zarchiwizowane na twardym dysku. Czasem do nich sięgamy, oglądamy, publikujemy na Instagramie, ale nic nie może się równać z albumem w formie papierowej. Często chodziłam za Przemkiem i  prosiłam, żeby przygotował fotki do albumu. W końcu straciłam cierpliwość i wzięłam się sama do roboty. W naszym zespole to Przemek na ogół odpowiada za fotki. Podglądanie go przy pracy pozwoliło mi wejść na w miarę przyzwoity poziom w tej działce( przynajmniej ja tak myślę). Obróbki komputerowej trochę się obawiałam. To czary mary wykonywane w Photoshopie trochę mnie przerażało, ale nie taki diabeł straszny jak go malują. Tym bardziej, że edytor do tworzenia fotozeszytu okazał się dość łatwy w obsłudze.

Na rynku jest kilka firm oferujących wydrukowanie albumu fotograficznego. Wybrałam  Printu.

Zadecydował przypadek i trochę porównanie cen za usługę. Nie do końca byłam przekona, że projekt uda mi się doprowadzić do końca i utrzymać w tajemnicy. Jednak udało mi się. Mina Przemka, kiedy odbieraliśmy album była bezcenna. Maks też był zafascynowany albumem, z wielkim zainteresowanie go oglądał. Na koniec rada dla kobiet w podobnej sytuacji, nie możecie się doprosić, żeby mąż przygotował fotki z wakacji albo innej imprezy rodzinnej to weźcie się same do roboty.

 

 

Przyznaję album przygotowany przez Kingę bardzo mnie zaskoczył. Wykonała kawał dobrej roboty. Printu.pl oferuje tworzenie fotoalbumów i fotoksiążek tematycznych. Do dyspozycji są gotowe szablony:  ślubne, w ramach podziękowań dla rodziców, z okazji pierwszej komunii, chrztu, wakacyjne i wiele innych. Edytor oferuje różne kolory tła, napisy, wstawienie różnych gadżetów. W ten sposób można stworzyć niepowtarzalny album. Wybieramy rodzaj okładki (sztywna, miękka, płócienna) oraz format.

Kinga zdecydowała się na najbardziej prosty i klasyczny album. Doskonale wstrzeliła się w moje gusta, ale jeśli ktoś lubi bardziej odlotową edycję będzie na pewno zadowolony. Narzędzi do stworzenia oryginalnego albumu jest mnóstwo i co ważne nie trzeba być zawodowym grafikiem, żeby sobie z tym zadaniem poradzić.

Akcja Kingi okazała się też bardzo przydatna dla mnie. Po wydrukowaniu pierwszego albumu dostaliśmy 33 procentową zniżkę na kolejny. Przydało się, właśnie przygotowuję niespodziankę dla naszych przyjaciół.

Poniżej screen z edytora. Tworzenie albumu jest rzeczywiście bardzo ułatwione. Jeśli z czymś sobie nie dajemy rady zawsze  można skorzystać z podpowiedzi i poradnika.

 

 

 

Kinga do stworzenia albumu wykorzystała tylko fotki, na których jest nasza rodzinka. Gdybym brał udział w edycji albumu postarałbym się dodać kilka innych zdjęć. Na przykład taką klimatyczną z małego portu rybackiego nad Morzem  Czarnym w Bułgarii.