O fotografii

Kurs fotografii analogowej dla początkujących

kurs fotografii analogowej

 

Interesuje cię fotografia, ale nie masz pojęcia o fotografii analogowej? Proponujemy mały eksperyment. To trochę jak podróż w czasie. Zapraszamy na kurs fotograficzny, na którym będziemy fotografować starymi aparatami. Wracamy to technologii filmu światłoczułego.
To doskonała zabawa, ale też lekcja fotografii, która przyda się przy fotografowaniu cyfrówkami. Praca na filmie światłoczułym ograniczonym tylko do 36 klatek zmusza do precyzyjnego zaplanowania zdjęcia. Najpierw fotka powstaje w naszej głowie, potem przenosimy pomysł na negatyw. Koniec z seryjnym pstrykaniem!

 

W ramach kursu oferujemy wypożyczenie aparatu fotograficznego wraz z obiektywami. Do wyboru SMENA 8M, zenit (kilka modeli), można też skorzystać z własnego sprzętu. W cenie każdy otrzyma 36 klatkowy film czarno-biały, który zostanie wywołany i zeskanowany. Wszystkie zrobione przez siebie zdjęcia uczestnicy kursu dostaną nagrane na płytę CD.

 

 

Dzień pierwszy (4 godziny)
Spotykamy się w profesjonalnym studiu fotograficznym na części teoretycznej
– Omówienie podstawowych zagadnień z zakresu obsługi aparatów analogowych (czas ekspozycji, przysłona, ostrość, założenie filmu)
– Część praktyczna w terenie. Wspólnie fotografujemy małą grupą. Omówienie podstaw kompozycji. Pomoc przy obsłudze aparatu. Skupiamy się na architekturze oraz portrecie. Prawidłowa ekspozycja, pomiar światła, światłomierz zewnętrzny, pomiar światła przez obiektyw, ustawienie ostrości, obsługa aparatu dalmierzowego.

 

Dzień drugi (4 godziny)
Spotykamy się w studio. Pokazujemy na ekranie wszystkie zrobione fotki. Omawiamy, recenzujemy i mówimy, co można było zrobić lepiej.

Kurs to wspólny projekt autorów bloga Grafy w podróży i profesjonalnego studia fotograficznego – Studio Sikora.
Pierwszy termin – 19 stycznia i 26 stycznia 2020

Miejsce – Poznań

Zapisy i pytania prosimy wysyłać na maila gr***********@gm***.com lub fo**@st**********.pl

Kurs można wykupić w sklepie internetowym PicturesBox

Zapraszamy do zapoznania się naszymi dwoma tekstami o fotografowaniu aparatem Smena 8m – Retro wycieczka i Fotografie z retro wycieczki.