O fotografii

Najlepsze fotki Grafów w roku 2018

Koniec roku sprzyja wszelkim podsumowaniom. Zrobiliśmy też nasze małe streszczenie tego, co działo się na naszym blogu w roku 2018. Ponieważ fotografia jest dla nas bardzo ważna, poszliśmy tym tropem. Nie robimy rankingu wycieczek i miejsc przez nas odwiedzonych. Nie szukamy tych najbardziej atrakcyjnych według nas. Tylko wybieramy 12 najlepszych naszych fotek. Wybór trudny, szczególnie dla samych autorów. Do niektórych zdjęć czujemy pewien sentyment, ale staramy się być obiektywni. To zestawienie mogłoby wyglądać zupełnie inaczej. Wiemy o tym, pewnie w zestawieniu zrobionym za dwa dni były inne fotki. Daliśmy się ponieść nastrojowi przedsylwestrowej zabawy. Po krótkiej naradzie wybraliśmy takie fotki:

 

 

Zima w Poznaniu była bez śniegu. Któregoś dnia zdenerwowani oczekiwaniem  na śnieg wybraliśmy się poza miasto. W Rezerwacie Meteorytów na Morasku dorwaliśmy zimę, przynajmniej na fotce.

 

W Kazimierzu Dolnym oczarowały nas lessowe wąwozy, klimat jak w prozie Tolkiena.

 

Ekologicznego malucha upolowaliśmy na Starym Rynku w Poznaniu.

 

Nadwarciańskie łęgi w Rogalinie to jedno z naszych ulubionych miejsc spacerowych. Ten martwy dąb często nam pozował do zdjęcia.

 

Plaza w Międzyzdrojach w zimowej scenerii- słonecznie, ale i pusto.

 

Nieczynny most kolejowy w Brączewie nad Wartą nas oczarował. Cudowny zabytek.

 

Koszalin w czasie letnich upałów. Do morza tylko kilka kilometrów, ale amatorów kąpieli w miejskiej fontannie nie brakowało.

 

Flisak chodzi po niebie w Sandomierzu pod Bramą Opatowską. Od razu trafił na nasz Instagram. To fotka w wersji z naszego profilu.

 

Jakaś pustynia? Nie, to  ruchome wydmy w Łebie. Upał był niesamowity. Postanowiliśmy upolować zachód słońca nad piaskami i przy okazji wypatrzyliśmy sarenkę, jak przedziera się przez wydmy.

 

Nasz Poznań w żółtych kolorach. Jesień w tym roku była piękna.

 

Z wycieczki do Żywca przywieźliśmy wiele fajnych fotek, ale pokazujemy świat w skalii makro.

 

Okno wypatrzone we Wrocławiu. Prawdziwe centrum  dowodzenia.