DolnośląskieSprawdzone noclegi

Pod Aniołem -urocze domki w okolicach Świerzawy

noclegi w górach Kaczawskich

Przedstawiamy kolejną doskonałą agroturystykę w Górach Kaczawskich. Tu wszystko jest dziełem sztuki, ale nie ma co się dziwić -właściciele prowadzą jeszcze galerię –  Ceramika Rodziny Rudnickich „RR”. Olbrzymie przeszklone okna z widokiem na góry, podobnie jest w sypialni na piętrze. Budzisz się rano i spoglądasz na cudowną panoramę.

noclegi w Górach Kaczawskich
Ulubione miejsce Maksa

Ulubionym miejscem Maksa został hamak rozwieszony między belkami stropu. Tutaj każdy szczegół jest dopracowany. Miejsce zrobione ze smakiem. W realu jest piękniej niż na fotkach.

Artystyczny wystrój

Dbałość o szczegóły w przypadku tych noclegów zachwyca. Mamy do czynienia z poziomem, który rzadko się zdarza, więc jeśli chcecie zaskoczyć swoją połówkę romantycznym wypadem, to polecamy domki Pod Aniołem. Przez wielkie oszklone okno do sypialni w nocy zagląda księżyc. Do tego okolica jest wspaniała. Blisko znajduje kilka ciekawych zabytków oraz szlaków w Górach Kaczawskich. Co ważne region ten nie został jeszcze odkryty przez masową turystykę, więc będzie kameralnie i bez tłumów.

noclegi w górach kaczawskich
Widok z salonu na ogród i pobliskie góry

Wyposażenie

  • W pełni wyposażona kuchnia
  • salon
  • łazienka
  • przestronna sypialnia na piętrze z podwójnym łóżkiem i dwoma pojedynczymi
  • miejsce parkingowe tuż przy domku
  • taras, parasole, leżaki i krzesła plażowe
  • dostęp do ogrodu z placem zabaw
  • miejsce i sprzęt do grillowania 
  • miejsce na ognisko
  • domki położone na skraju wsi na wzgórzu z widokiem na góry
noclegi w górach kaczawskich
Byliśmy pod wrażeniem kuchni

Jeśli wybraliście noclegi pod Aniołem z myślą o zwiedzaniu i aktywnym wypoczynku to polecamy nasz obszerny, darmowy, Internetowy Przewodnik po Górach Kaczawskich. Znajdziecie w nim mapę, opisy atrakcji, pomoc w dotarciu na miejscu i opis szlaków górskich. Wystarczy kliknąć link —  Przewodnik po Górach Kaczawskich.

Weekend jest krótki, więc podajemy trzy różne atrakcje w najbliższej okolicy:

Romański Kościół w Świerzawie

Kościół pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela i św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Świerzawie to jeden z najcenniejszych zabytków architektury romańskiej w Polsce.  Kościół po II wojnie stał w zasadzie opuszczony i bezcenne malowidła na ścianie cudem dotrwały do naszych czasów. Dzisiaj znajduje się w nim świetne muzeum i dzięki najnowszym technologiom (gogle 3D) możemy podziwiać zabytkowe malowidła. W roku 1976 w kościele w Świerzawie odkryto aż 5 warstw gotyckich polichromii. Na wyjątkową uwagę zasługuje motyw Drzewa Życia, pokazujący mityczne ryby, ptaki i zwierzęta. Jest to jedyne takie malowidło w Polsce.

romański kościół w Świerzawie
Dzisiaj w kościele znajduje się muzeum
wirtualne zwiedzanie w goglach 3D
Wirtualne zwiedzanie w goglach 3D

Okole -szlak na najwyższy szczyt Gór Kaczawskich

Góry Kaczawskie są wspaniałe, ale i przewrotne. Może nawet trochę złośliwe. Nie jesteśmy zwolennikami zdobywania Korony Gór Polskich. Rozumiemy to, ale lubimy swoje ścieżki. Pod tym względem Góry Kaczawskie są nieobliczalne i spłatały niezłego figla. Badania w ostatnich latach wykazały, że Skopiec wcale nie jest najwyższym szczytem. ”Przegoniło” go o kilka metrów Okole, ale to nie koniec problemów. W opracowaniach podawane są różne dane (722 m n.p.m. lub 725 m n.p.m.). Zdobywcy Korony Gór Polski muszą bacznie zerkać w stronę Gór Kaczawskich. Oczywiście można udawać, że problemu nie ma, ale mamy wątpliwości, że w najbliższych latach nastąpi oficjalna zmiana na podium.

szlak na Okole
Szlak na Okole

Czartowska Skała -widowiskowe wzniesienie z fajną legendą

Czartowska Skała (463 m n.p.m.) znajduje się na terenie Parku Krajobrazowego Chełmy. Samotna skała wyrasta w płaskim terenie i może dlatego przyciąga turystów. Wygląda to magicznie. To idealna propozycja na szybką wycieczkę dla osób przebywających w okolicy Jawora, Jeleniej Góry, Złotoryi czy Bolkowa. Wędrówka na szczyt zajmie około 40 minut, więc można Czartowską Skałę dołożyć do planu innej wycieczki w okolicy.

Czartowska Skała
Na szczycie Czartowskiej Skały

Miliony lat temu w tym miejscu znajdował się wulkan tarczowy, który charakteryzuje się szerokim i spłaszczonym stożkiem wulkanicznym o kącie nachylenia nie większym niż 8°. Często lawa wylewa się po prostu ze szczelin w ziemi. Najbardziej znane wulkany tego typu znajdziemy na Islandii i Hawajach. To, co dzisiaj podziwiamy na Czartowskiej Skale to nek, czyli lawa zastygnięta w dawnym kominie wulkanicznym. Po stożku wulkanicznym nie ma śladu. Przez miliony lat erozja skutecznie rozprawiła się z nim. Pozostały twarde i odporne skały bazaltowe

Czartowska Skała
Widowiskowe słupy bazaltowe

Interaktywna mapa zabytków i atrakcji w Górach Kaczawskich i Pogórzu Kaczawskim

Pod każdą pinezką znajduje się aktywny link do obszernego tekstu na naszej stronie. Tam znajdziecie wszystkie przydatne podczas zwiedzania informacje.