DolnośląskieSprawdzone noclegi

Agroturystyka Do Woli w Wolimierzu

Szukacie noclegu z dala od gwarnych i zatłoczonych miejsc? Mamy świetną propozycję. Klimatyczna agroturystyka „Do Woli” w Wolimierzu. Stary dom, przyroda, cisza, śpiew ptaków nad łąkami i kot proszący o pogłaskanie, kiedy wylegujesz się na leżaku.

Wolimierz to mała miejscowość u podnóża Gór Izerskich. Pewnie wiele osób kojarzy to miejsce z działalnością Teatru Klinika Lalek. Ten artystyczny duch opanował całą miejscowość. W pobliżu szlaki turystyczne i kilka ciekawych atrakcji. Ale najważniejszy jest spokój. Idealne miejsce na wyciszenie i uporządkowanie myśli po miejskim zgiełku i wyścigu. Gospodarz zadbał o odpowiedni klimat. Celowo zrezygnował z telewizji w pokojach. Może dlatego czuliśmy się jak w domu. Oczywiście jest dostęp do szybkiego Wi-Fi. Maniacy łączenia pracy i wypoczynku będą zadowoleni. Można popracować z laptopem na tarasie.

Na gości czeka kilka pokoi 2,3 i 4-osobowych. Wszystkie są z łazienkami. Na parterze znajduje się olbrzymia kuchnia. Znajdziecie tu wszystko potrzebne do prawdziwego gotowania. Jadalnia urządzona jest w stylu wiejskiej karczmy. Drewniane słupy i dźwigary nadają niesamowity klimat. Jest też kominek. Pamiętajmy, że to region górski. Zimą można przyjechać na narty. Po zimowym szaleństwie na pewno docenicie ogień w kominku. Na zewnątrz taras, fotele, leżaki, grill, miejsce na ognisko, mini golf. Można też zamówić śniadania.

Więcej informacji i dokładne namiary znajdziecie na stronie Agroturystyka DoWoli. Gospodarz znakomicie przygotował się na przyjęcie aktywnych turystów. W salonie czeka na was świetny przewodnik po atrakcjach w okolicy. Są opisy, mapy i wszystkie potrzebne informacje. Przewodnik w formie PDF jest do pobrania na firmowej stronie.

Buszowaliśmy w okolicy w poszukiwaniu ciekawych miejsc. Zauroczyła nas historia ekscentrycznego właściciela pałacu w Pobiednej. Nazywany jest łużyckim Teslą. Wszystko za sprawą zainteresowania elektrycznością. Na przełomie XVIII i XIX wieku w swoim laboratorium łapał pioruny. Tu nasz cały artykuł – Pobiedna, szalony naukowiec i domy przysłupowe.

Zapraszamy również do odwiedzenia pobliskiej Kopalni cyny i kobaltu. Zainteresowanych historią górnictwa zabieramy na specjalny szlak. Potem docieramy do Skałki Zakochanych. To gotowy plan wycieczki na cały dzień. Tu nasz artykuł – Kopalnia cynku, szlak śladami dawnych sztolni i Skałki Zakochanych

W odległości tylko 6 kilometrów znajduje się Świeradów-Zdrój. Słynne uzdrowisko, które ma do zaoferowania wiele atrakcji. Maks wypatrzył wieżę widokową Sky Walk. Spacer w chmurach robi wrażenie. Na odważnych czeka szklany taras widokowy. Pod nogami przepaść!