ŚląskieSprawdzone noclegi

Moje Miejsce -świetna miejscówka w Jurze

Do naszego zestawu super noclegów dołączamy nowy punkt – Moje Miejsce. To kilkanaście wygodnych i klimatycznych domków pośrodku lasu. W salonie wielkie okno z widokiem na las. W sypialni podobnie. Jak wiecie, jesteśmy namiotowi, ale zimą i jesienią szukamy innych noclegów. Tutaj poczuliśmy trochę klimat z pola namiotowego, Bliskość z przyrodą, którą tak bardzo lubimy. Każdy domek ma taras i ogródek tuż przy lesie. To również świetne miejsce dla miłośników podróży z pieskami. Ośrodek jest przyjazny zwierzętom.

Domki mają około 60 m. Na piętrze są dwie sypialnie, na dole salon z aneksem kuchennym i łazienką. Przestronnie, nowocześnie i klimatycznie. Świetne miejsce na wyciszenie. Weekend zleciał nam błyskawicznie. Moglibyśmy tutaj pomieszkać o wiele dłużej. Warunki są znakomite. Kuchnia w pełni wyposażona. Kto lubi się wykazać, może zaskoczyć rodzinę smacznymi obiadami. Dla leniwych dobra wiadomość, można zamówić obiady.

Cały teren jest ogrodzony. W tym spory kawałek lasu więc rodzice mogą być spokojni o bezpieczeństwo swoich pociech. To doskonałe miejsce, by dzieci zasmakowały same kontaktu z przyrodą.  Maluchy mogą tutaj realizować bezpiecznie projekt samodzielność. Dodatkowo jest plac zabaw, huśtawki, trampolina i ściana wspinaczkowa. Po podziwianiu skałek w okolicy maluchy będą mogły tutaj bezpiecznie się powspinać. Na rodziców z dziećmi w sezonie czeka jeszcze basen. Jest też sauna. To świetna opcja na zimowe i jesienne zimno. Podczas naszego pobytu pogoda była tak znakomita, że postanowiliśmy wykorzystać nasze szczęście na maksa. Na wygrzewanie w saunie zabrakło czasu.

Dodatkowo jest świetlica. To znakomite miejsce na imprezy integracyjne. Jest sauna i wypożyczalnia rowerów. Wszystko to sprawia, że nie będzie się  nudzić podczas dłuższego pobytu. Zapewniamy, o nudzie nie ma mowy. Oczywiście miło poleniuchować, ale Moje Miejsce to znakomita baza wypadowa po atrakcjach w okolicy. Poniżej podajemy kilka podpowiedzi. Wszystkie w najbliższej okolicy (od 5 do 25 kilometrów)

Pustynia Siedlecka

Wędrujemy po dnie morza z okresu górnej jury. Piasek po kolana i wydmy uformowane przez lodowiec. To dawna kopalnia piasku, ale nam bardziej podoba się legenda o jej powstaniu, mówiąca o diable na kogucie goniącym czarnoksiężnika Pana Twardowskiego. Jeszcze motory, ryk silników i spaliny w powietrzu. Maks był zachwycony. Z wypiekami na twarzy obserwował popisy motocyklistów.

Brama Twardowskiego

Widowiskowa skała z fajną legendą. Na kamieniu można podziwiać odcisk łapy wielkiego koguta, na którym diabeł gonił czarnoksiężnika Pana Twardowskiego.

Zamek Pilcza w Smoleniu

To trwała ruina, ale zamek robi wrażenie. Zwłaszcza widoki z wieży zamkowej. Doskonałe miejsce na spacer.

Zamek Ogrodzieniec

Dla nas to chyba najciekawszy zamek na Szlaku Orlich Gniazd. Wizyta obowiązkowa.

Żarki -miasto handlu i dwóch religii

To wycieczka na conajmniej pół dnia. Warto wybrać się rano w sobotę i obejrzeć słynny jarmark. Dodatkowo zabytkowe stodoły, cmentarz żydowski i Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej. Po drodze ruiny zabytkowego kościoła i Kuesta Jurajska – świetny punkt widokowy na olbrzymi próg skalny.

Skały Rzędkowickie

To kolejne widowiskowe skały. Raj dla osób wspinających się na linach, ale na szczyt prowadzi również o wiele łatwiejszy szlak. Każdy sobie poradzi i będzie mógł podziwiać niesamowite widoki. U podnóża  skał znajdziemy murawę kserotermiczną, charakterystyczną dla ciepłych terenów południowej Europy.

Pałac w Pilicy

Pałac otoczony murami obronnymi i basztami. Stąd często nazywany jest zamkiem. Niestety obiekt stoi opuszczony. Trwają sądowe przepychanki, do kogo należy. Przed pałacem olbrzymi park. Miejsce piękne i ciekawe. Polecamy nie tylko dla fanów podziwiania ruin.

Wzgórze Sulmów

Zespół widowiskowych skał (Dudnik, BIblioteka, Wilczy Kamień i Apteka). Skały schowane w lesie sosnowym. Dociera tutaj bardzo mało turystów, więc miejsce bardzo kameralne. My wspinaliśmy się o zachodzie słońca. Nikogo nie spotkaliśmy. Ale ten widok

Góra Zborów

Chyba najpopularniejsza skała w okolicy. Tłumy turystów i fanów wspinaczki. Ściany oblepione ludźmi na linach. Dodatkowo kilka jaskiń i widowiskowych przejść pod skałami.

Okiennik Wielki

Grupa skał wapiennych w miejscowości Piaseczno. Otwór skalny zwany oknem przyciąga mnóstwo turystów. Ostatnie przejście po wąskim przesmyku dość trudne.

Jurę Krakowsko-Częstochowską zwiedzaliśmy na zaproszenie ośrodka Moje Miejsce. Jeśli szukacie więcej informacji lub chcecie zarezerwować nocleg to wbijajcie na stronę – Moje Miejsce.

W naszym Interaktywnym Przewodniku po Polsce pojawiła się nowa opcja. Zaznaczyliśmy na zielono opisywane i przetestowane przez nas miejsca noclegowe. Jest punkt na mapie i link do tekstu.