PomorskieSprawdzone noclegi

Hamak Lubiatowo- całoroczne domki nad Bałtykiem

Baza noclegowa nad polskim morzem rozwija się dynamicznie. Jest w czym wybierać, ale jednocześnie wielu turystów narzeka. Dobre noclegi to połowa udanego wyjazdu, dlatego staramy się podpowiadać miejsca wyjątkowe. W listopadzie gościliśmy w Hamak Lubiatowo. Kompleks domków do wynajęcia zrobił na nas duże wrażenie. Bałtyk poza sezonem to doskonały pomysł. Odkąd kilka lat temu zaryzykowaliśmy taki wyjazd,  to staramy się co roku powtórzyć zimowy wypad nad morze. Poniżej krótki opis oferty i kilka miejsc w okolicy godnych odwiedzenia.

Hamak Lubiatowo to 6 całorocznych domków

6 domków czeka na gości

Domki mają powierzchnię około 60 m² i składają się z dużego salonu z aneksem kuchennym, łazienki, 3 sypialni i tarasu. Salon jest klimatyzowany, więc latem można odpocząć od upału. Na gości czeka kuchnia w pełni wyposażona. Lubimy gotować nawet na wyjazdach i to dla nas bardzo ważny szczegół. Przygotowanie posiłków w takim warunkach to prawdziwa przyjemność.

Domki są ogrzewane, więc nawet w największe mrozy nie zmarzniecie. Nad polskim morzem to ciągle sytuacja wyjątkowa, ponieważ większość ośrodków wypoczynkowych jest zamknięta. To jakiś zadziwiający zwyczaj, nawet muzea są nieczynne. Tymczasem na terenie reszty kraju w najlepsze sezon turystyczny trwa. Nasz wyjazd zbiegł się z atakiem zimy. Spadło sporo śniegu i korzystanie z placu zabaw, grilla, boiska  piłkarskiego było niemożliwe. Czysty śnieg na trawniku kusił. Maks i Kinga zdobyli się na odwagę i trochę pobiegali boso po śniegu. Obejrzyjcie film.

Latem w Hamak Lubiatowo znajdziecie doskonałe warunki do wypoczynku. Cały teren jest ogrodzony, więc dzieci mogą bezpiecznie się bawić na placu zabaw. Są też leżaki i oczywiście hamak (nazwa w końcu zobowiązuje).

Na dzieci czeka plac zabaw

Lubiatowo latem to raj dla plażowiczów

Nie byliśmy latem w Lubiatowie, ale obejrzeliśmy plażę w listopadzie. Bardzo nam się podobało. Doskonała dobrze oznakowana droga na plażę. Olbrzymi parking, zaplecze gastronomiczne, ławki z widokiem na morze, szeroka i piękna plaża. Do tego podobno nie ma tu tłumów, więc jeśli ktoś szuka kameralnego miejsca, to będzie zadowolony. Jesteśmy zaintrygowani i na pewno zajrzymy tu latem.

Plaża w Lubiatowie

Morze i plaża to główne atrakcje w Lubiatowie, ale zwolennicy aktywnego wypoczynku, przyrody i zabytków w najbliższej okolicy znajdą wiele ciekawych miejsc. Tutaj nie można się nudzić. Podpowiadamy kilka fajnych wycieczek.

Wydmy Lubiatowskie

To najważniejsza atrakcja w okolicy. Ruchome wydmy koło Lubiatowa nie są tak wielkie jak te w pobliskim Słowińskim Parku Narodowym koło Łeby, ale są równie widowiskowe, a co najważniejsze nie są tak popularne. Dlatego nie będziecie wędrować w tłumie. Z plaży w Lubiatowie można urządzić sobie spacer wzdłuż brzegu morza i po około 4 kilometrach dojść do labiryntu oznakowanych szlaków po Wydmach Lubiatowskich. Trasa może wynosić nawet 20 kilometrów. Widoki są niesamowite!

Wydmy Lubiatowskie to ponad 20 kilometrów wytyczonych szlaków

Słowiński Park Narodowy

Jeśli zasmakuje w wędrówkach po ruchomych wydmach, to polecamy wyprawę w okolice Łeby. Turystów jest mnóstwo, ale wrażenia niezapomniane. Dla nas to jedno z najwspanialszych miejsc nad polskim Bałtykiem, ale ostrzegamy! – wędrówka na wydmy wcale nie jest łatwa. Czeka długa wędrówka ścieżką w lesie, a potem męcząca wspinaczka po piasku na wydmie. Można trochę ułatwić sobie zadanie i pożyczyć rower, skorzystać z przejazdu meleksem lub popłynąć statkiem po jeziorze 

Ruchome wydmy w Łebie

Łeba poza sezonem to senne miasteczko. Większość atrakcji i lokali gastronomicznych jest zamknięta. Podziwialiśmy statki w porcie w zimowej oprawie.

Port w Łebie

Hel

Dojazd autem w sezonie letnim może okazać się dużym wyzwaniem i mnóstwo czasu spędzimy, stojąc w korku, ale poza sezonem to świetny pomysł na wycieczkę. W centrum miasta warto obejrzeć malownicze stare domy rybackie, odwiedzić Muzeum Obrony Wybrzeża i świetne Muzeum Rybołówstwa oddział Narodowego Muzeum Morskiego. Polecamy jeszcze jedną atrakcję w Helu, czyli zatopione wraki okrętów wojennych.

Wraki okrętów ORP Wicher II i ORP Grom II na Helu

Zamek w Łapalicach

Absolutny hit wśród polskich urbexowych obiektów. Jego popularność jest tak duża, że przyciąga tysiące zwykłych turystów. My też podziwialiśmy niedokończony Zamek w Łapalicach. Spieszcie się go oglądać, bo wkrótce będzie to niemożliwe. Nie wiemy, czy to dobra, czy zła wiadomość. Inwestor zdobył wszystkie pozwolenia i obiekt będzie dokończony. To oznacza, że zwiedzanie na dziko z dreszczykiem emocji się zakończy. Ma tutaj powstać pensjonat. Z Hamak Lubiatowo do Łapalic jest 70 kilometrów, ale warto wybrać się w podróż i przy okazji podziwiać cudowny krajobraz kaszubski.

Nieukończony Zamek w Łapalicach